CHLAST | kinaspolu online

Štyria priatelia, učitelia na strednej škole, testujú teóriu, že zlepšia svoj život udržiavaním konštantnej úrovne alkoholu v krvi.

Existuje teória, že sa rodíme s malým množstvom alkoholu v krvi a mierna podnapitosť otvára našu myseľ svetu okolo nás, zmenšuje naše problémy a zvyšuje kreativitu. Povzbudení touto teóriou sa Martin a jeho traja priatelia, unavení stredoškolskí učitelia, pustia do experimentu spočívajúceho v tom, že si počas pracovného dňa udržujú stálu hladinku. Ak dokázal Churchill vyhrať druhú svetovú vojnu v alkoholickom opare, čo by mohlo pár kvapiek znamenať pre nich a ich študentov?

Rok výroby: 2020
Dátum lokálnej premiéry: 26. november 2020
Dátum svetovej premiéry: 8. október 2020

Réžia: Thomas Vinterberg • Scenár: Tobias Lindholm, Thomas Vinterberg • Kamera: Sturla Brandth Grøvlen • Hrajú: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Lars Ranthe, Magnus Millang • Hudba: Mikkel Maltha, Leslie Min • Strih: Anne Østerud, Janus Billeskov Jansen