Medzinárodný festival outdoorových filmov - 21.11.2019

Pozri sa, kam sa bežný smrteľník nedostane.

Rieka ( Taliansko, 12 min.)

Takmer nonverbálny dokumentárny film, cesta duše, plynutie vody v rieke.

S šamany v zádech (Česká republika, 14 min.)

Na Olchonu zdochol v polovici októbra pes! Ideálny čas pre nerušené potulky po tomto krásnom šamanskom ostrove.

Vrcholová príťažlivosť (Slovensko, 64 min.)

Životný a horolezecký príbeh slovenského expedičného lezca Petra Hámora.

Medzinárodný festival outdoorových filmov je súťažná putovná prehliadka outdoorových filmov. Za 17 rokov svojej existencie sa stal vo svojej podstate a charakteru najväčším filmovým súťažno putovným festivalom nielen v Českej republike, ale aj na svete. Festival je zameraný na športy i život s outdoorovou tematikou, na filmy dobrodružné, extrémne, adrenalínové, ale aj cestopisné.

Filmy nás zavádzajú do rôznych miest našej planéty, ukazujú mentalitu a kultúru tamojších obyvateľov. Zavádzajú nás do prostredia, kde sa bežný "smrteľník" nedostane. Mnoho filmov má veľký sociálny a citový náboj. Festivalu sa zúčastňujú českí, slovenskí a zahraniční autori, filmové štúdiá, národné televízie i súkromné ​​televízne spoločnosti, a to v profesionálnej i amatérskej rovine. Festival a tento filmový žáner má tiež svoje mimoriadne špecifikum a jedinečnosť. Filmy si na nič nehrajú. To, čo divák vidí, je skutočnosť, ktorá sa odohrala. Filmy sú jedinečné a neopakovateľné.

Dátum lokálnej premiéry: 21. november 2019

Štvrtok, 21. 11. o 19:30 Kúpiť