Medzinárodný festival outdoorových filmov - 18.11.2019

Pozri sa, kam sa bežný smrteľník nedostane.

Posledné miesto na zemi ( Česká republika, 26 min.)

Ladislav s kamerou dlhú dobu navštevuje severné oblasti planéty. Tentokrát sa vydal na východné pobrežie Grónska.

V objatí obra ( Slovensko, 55 min.)

SVETOVÁ PREMIÉRA Príbeh dvojice dobrodruhov.. Naplňuje ich prekonávanie prekážok nielen v živote, ale hlavne na nebezpečných skalách.

Vyššie pravdy ( Kanada, 12 min.)

Žijeme dnes v pohodlnej dobe. Prečo sa skialpinisti dobrovoľne vydávajú do miest, kde trpia psychicky i fyzicky.

Medzinárodný festival outdoorových filmov je súťažná putovná prehliadka outdoorových filmov. Za 17 rokov svojej existencie sa stal vo svojej podstate a charakteru najväčším filmovým súťažno putovným festivalom nielen v Českej republike, ale aj na svete. Festival je zameraný na športy i život s outdoorovou tematikou, na filmy dobrodružné, extrémne, adrenalínové, ale aj cestopisné.

Filmy nás zavádzajú do rôznych miest našej planéty, ukazujú mentalitu a kultúru tamojších obyvateľov. Zavádzajú nás do prostredia, kde sa bežný "smrteľník" nedostane. Mnoho filmov má veľký sociálny a citový náboj. Festivalu sa zúčastňujú českí, slovenskí a zahraniční autori, filmové štúdiá, národné televízie i súkromné ​​televízne spoločnosti, a to v profesionálnej i amatérskej rovine. Festival a tento filmový žáner má tiež svoje mimoriadne špecifikum a jedinečnosť. Filmy si na nič nehrajú. To, čo divák vidí, je skutočnosť, ktorá sa odohrala. Filmy sú jedinečné a neopakovateľné.

Dátum lokálnej premiéry: 18. november 2019

Pondelok, 18. 11. o 18:00 Kúpiť