Nech je svetlo

Príbeh otca, ktorého syn je členom polovojenskej mládežníckej skupiny. Všetko sa zvrtne, keď sa chlapec zapletie do šikanovania a usmrtenia spolužiaka.

Milan (40) má tri deti a aby zabezpečil svoju rodinu, chodí pracovať do Nemecka. Počas návštevy doma cez Vianoce zistí, že jeho najstarší syn Adam je členom polovojenskej mládežníckej skupiny. Chlapec je zapletený do šikanovania a usmrtenia spolužiaka. Otec sa rozhoduje, čo by mal spraviť. Spolu s manželkou Zuzkou pri tom začnú zisťovať skutočnú pravdu o svojom synovi, o svojej rodine, o sebe samých a aj o spoločenstve okolo seba.

Length events: 93 minutes
Year: 2019
Local premiere date: 25. September 2019

There were no scheduled performances for this event.

Director: Marko Škop (Slovakia) • Scenario: Marko Škop (Slovakia) • Haircut: František Krähenbiel • Camera: Ján Meliš • Sound: Jan Čeněk • Music: Oskar Rózsa (Slovakia), David Solař • Cast: Milan Ondrík, František Beleš, Zuzana Konečná, Ľubomír Paulovič, Katarína Kormaňáková, Maximilián Dušanič, Daniel Fischer, Csongor Kassai, Anikó Vargová