Mama umrela dvakrát

Galéria

Trpko-smiešna čierna komédia o zložitých rodinných vzťahoch, láske, bohatstve a závisti. Moderná komédia o tom, čo sa stane, ak sa takéto emócie zmiešajú. Hra ponúka jednoduchú zápletku plnú ironického a čierne cynického humoru, ktorý v sebe nesie každá z bizarných postavičiek famílie Drexlerovcov. Tie sú jasnými prototypmi dnešného hyenizmu – naoko bezchybnú fasádu rodinnej harmónie nemilosrdne nabúrajú, ak zacítia príležitosť na mastné dedičstvo, Hra je zároveň detektívkou, v ktorej sa autor pohráva tak s postavami, ako i s pozornosťou divákov. Nič totiž v tejto prostoduchej komédii nemusí byť tak, ako sa na prvý pohľad (postáv i diváka) zdá.

Vinko Möderndorfer

Súčasný slovinský spisovateľ, básnik, dramatik, esejista, divadelný, rozhlasový, filmový a televízny režisér. Narodil sa 22.septembra 1958 v Slovinsku. Svoju literárnu kariéru začal ako básnik v druhej polovici sedemdesiatych rokov. V rokoch 1981 až 2006 publikoval v knižnej forme 30 diel v oblasti prózy, poézie, dramaturgie a písania esejí a riadil asi 70 divadelných a operných predstavení, 12 televíznych programov a dokumentárnych filmov. Písal básnické zbierky a príbehy pre deti.