ONI A SILVIO - MFFK febiofest 2019

Aká je najväčšia ľudská túžba? Láska? Peniaze? Sex? Neobmedzená moc? A je možné to všetko dosiahnuť a cestou nestratiť vlastnú tvár? Najúspešnejší taliansky režisér súčasnosti Paolo Sorrentino (Veľká nádhera, Mladosť) sa vracia do slovenských kín s veľkolepou provokatívnou komediálnou drámou. Sorrentinov dvorný herec Toni Servillo tentokrát v hlavnej úlohe stvárňuje Silvia Berlusconiho – notoricky známeho miliardára, mediálneho magnáta a dlhoročného predsedu talianskej vlády, ktorý sa preslávil predovšetkým excentrickým spôsobom života a zhýralými večierkami, ktoré celý svet pozná pod označením „bunga bunga“. Film nahliada do súkromia tejto kontroverznej postavy a ponúka pohľad na mrazivé a veľakrát groteskné situácie, či už sa týkajú podplácania sudcov, nákupu najlepších futbalistov alebo zvádzanie mladých modeliek. Zaoberá sa tiež tým, akí ľudia Berlusconiho a jemu podobným obklopujú a ako funguje cynický mechanizmus moci, založený na absolútnej strate hodnôt, ponižovania, egoizmu a prospechárstva.

Dátum lokálnej premiéry: 27. marec 2019

Réžia: Paolo Sorrentino • Scenár: Paolo Sorrentino, Umberto Contarello • Kamera: Luca Bigazzi • Hudba: Lele Marchitelli • Hrajú: Toni Servillo, Elena Sofia Ricci, Riccardo Scamarcio, Kasia Smutniak, Ricky Memphis, Roberto De Francesco, Fabrizio Bentivoglio, Anna Bonaiuto, Giovanni Esposito, Yann Gael, Caroline Tillette, Iaia Forte, Michela Cescon, Roberto Herlitzka