Cena za šťastie

Kto platí za naše chyby?

Obyčajné ľudské šťastie môže mať mnoho podôb. Niekedy jasných, niekedy neočakávaných. Kde ho nájsť a čo obetovať ho? Film režisérky Olgy Dabrowskej „Cena za šťastie“ ukazuje príbehy ľudí, ktorí cestu k svojmu šťastiu niekde stratili a pokúšajú sa ju znova nájsť. Vzťah, láska, moc, útek a vlastné deti, ktoré môžu prinášať nádej a radosť, ale oveľa častejšie nakoniec pykajú za naše chyby. Film začína rozvíjať samostatné osudy niekoľkých hrdinov, tak, aby sa ich cesty začali postupne krížiť a nakoniec mohli spolu zložiť jeden veľký príbeh života. Spleť rodičov, ktorých môžete stretnúť každý deň, ich detí a partnerov.

Dátum lokálnej premiéry: 18. január 2019

Réžia: Olga Dabrowská • Hrajú: Vanda Hybnerová (Česká republika), Ivana Chýlková (Česká republika), Tomáš Hanák, Pavel Řezníček, Jaroslav Plesl (Česká republika), Klára Pollertová-Trojanová (Česká republika)