Návrat Mary Poppins

Film sa odohráva okolo roku 1930, v období ekonomickej krízy v Londýne (v období, v ktorom sa odohrávajú aj pôvodné knihy) a predlohou mu bolo ďalších sedem kníh od P. L. Traversovej. Vo filme sú deti známe z pôvodného filmu, Michal (Ben Whishaw) a Jana (Emily Mortimer), už dospelé. V Čerešňové ulici žije Michal so svojimi tromi deťmi a vychovávateľkou Ellen (Julie Walters). Potom, čo Michal pretrpí osobnú stratu, objaví sa v rodine Banksových opäť tajomná opatrovateľka Mary Poppins (Emily Blunt). Za pomoci veselého lumpa Jacka (Lin-Manuel Miranda) a svojich jedinečných kúzelných schopností pomôže rodine znovu nájsť stratenú radosť a šťastie. Mary Poppins tiež zoznámi deti s celou radou farbistých a svojráznych postáv, vrátane svojej výstrednej sesternice Topsy (Meryl Streep)

Dátum lokálnej premiéry: 27. december 2018

Réžia: Rob Marshall • Hrajú: Emily Blunt, Meryl Streep, Colin Firth, Lin-Manuel Miranda, Ben Whishaw, Emily Mortimer, Julie Walters, Dick Van Dyke, Angela Lansbury, Pixie Davies, David Warner, Jim Norton, Craig Stein