Medzinárodný festival outdoorových filmov - 21.11.2018

Pozri sa, kam sa bežný smrteľník nedostane.

B.A.S.E. Jumping (Ceská republika, 25 min.)

Seskoky na padáku z pevných objektu pritahují stále více lidí. Karel

Bejšovec nám predstaví tento extrémní sport.

Drací ohon (Dragon´s Tail, Bulharsko, 35 min.)

Po rade neúspechu se týmu lezcu podarí dosáhnout vrcholu

Poincenot, Cerro Torre a dokonce vytycit novou cestu!

Bezpecnost na tretím míste (Safety Third, USA, 29 min.)

Brad se zotaví z pádu, který mu polámal páter a pokouší se

zmáknout nejobtížnejší výstupy své kariéry bez jištení!

Dobrodružství volá (Adventure is Calling, USA, 5 min.)

Krátký pohled na krásy podvodního sveta a na to, co na nem my,

jako potápeci, tak moc milujeme.

Medzinárodný festival outdoorových filmov je súťažná putovná prehliadka outdoorových filmov. Za 15 rokov svojej existencie sa stal vo svojej podstate a charakteru najväčším filmovým súťažno putovným festivalom nielen v Českej republike, ale aj na svete. Festival je zameraný na športy i život s outdoorovou tematikou, na filmy dobrodružné, extrémne, adrenalínové, ale aj cestopisné.

Filmy nás zavádzajú do rôznych miest našej planéty, ukazujú mentalitu a kultúru tamojších obyvateľov. Zavádzajú nás do prostredia, kde sa bežný "smrteľník" nedostane. Mnoho filmov má veľký sociálny a citový náboj. Festivalu sa zúčastňujú českí, slovenskí a zahraniční autori, filmové štúdiá, národné televízie i súkromné ​​televízne spoločnosti, a to v profesionálnej i amatérskej rovine. Festival a tento filmový žáner má tiež svoje mimoriadne špecifikum a jedinečnosť. Filmy si na nič nehrajú. To, čo divák vidí, je skutočnosť, ktorá sa odohrala. Filmy sú jedinečné a neopakovateľné.

Dátum lokálnej premiéry: 21. november 2018