Tekovská hvezdáreň

Tekovská hvezdáreň sídli v meste Levice, ktoré leží v širokej a plytkej doline dolného Hrona na západnom úpätí Ipeľskej pahorkatiny. Jej pôsobnosť sa vzťahuje na celé územie regiónu.

Ponuka programov:
1.prednášky pre verejnosť
2.pozorovanie oblohy pre verejnosť (štvrtok a piatok do 24:00)
3.pozorovanie zaujímavých astronomických úkazov
4.exkurzie pre materské, základné a stredné školy

Planetárium – Starlab
umožňuje pozorovanie hviezdnej oblohy aj počas dňa, nezávisle od počasia. Nakoľko je prenosné, rozširujú sa možnosti jeho dostupnosti pre širokú verejnosť.Tekovská hvezdáreň v Leviciach Vám prináša prenosné planetárium STARLAB, priamo ku Vám, napríklad do vašej školy. Spolu s planetáriom prinášame aj bohaté prednášky, či už v samotnom planetáriu, alebo prezentácie cez dataprojektor, literatúru a ďalšie zaujímavé informácie.

Okrem prehliadky umelej hviezdnej oblohy Vám ponúkame aj krátke tematické prednášky s projekciou a besedou, ktoré končia za priaznivého počasia pozorovaním Slnka alebo hviezdnej oblohy prenosnými ďalekohľadmi.

Planetárium STARLAB je: Unikát v strednej Európe.

Projekcia nočnej hviezdnej oblohy aj cez deň, bez ohľadu na oblačnosť.

Projekcia hviezd, súhvezdí, gréckej mytológie, Slnečnej sústavy, Galaxie, meteorológie, súradnicových systémov je možné nainštalovať priamo u Vás (v škole, kultúrnom dome, …);

Minimálne rozmery miestnosti: 9x8m, výška 4m.
Kapacita 20 ľudí.
Sprievodné akcie.
Prednáška s projekciou obrázkov.
Pozorovanie prenosnými ďalekohľadmi.

Adresa: Sokolovská č. 21, Levice