Kapela

Silný príbeh, plný tragikomických peripetií o chlapcoch z Veľkej Lomnice, ktorí sa rozhodli zmeniť svoj život.

Kreatívny dokumentárny film Kapela / The Band zobrazuje zrod kapely v ťažkých sociálnych podmienkach rómskej osady na východnom Slovensku. Vysnívaná cesta za úspechom je silným, inšpiratívnym príbehom túžby a nádeje, plným emócií, rómskej hudby a láskavého humoru.

Voľné pokračovanie divácky úspešného kinematografického dokumentu Všetky moje deti sleduje ďalšie osudy jeho rómskych hrdinov. Organizačne veľmi šikovný a remeselne nadaný Róm Stano Čonka s pomocou farára M. Kuffu ešte nedávno pomáhal stavať v osade jednoduché murované domčeky. Teraz je manažérom novovznikajúcej kapely a snaží sa zo všetkých síl, aby „jeho chlapci sa presadili na veľkom pódiu“ a ukázali svoj talent.

Dátum lokálnej premiéry: 25. október 2018

Réžia: Ladislav Kaboš (Slovensko) • Scenár: Ladislav Kaboš, Svatava Maria Kabošová • Strih: Michal Kondrla • Kamera: Ivo Miko • Hrajú: Stanislav Čonka, Marián Kuffa, kapela Gypsy Band Lomnické Čháve